TS – Predstavitev Pastirčkovih otroških izdaj in odprtje razstave Vesne Benedetič

Kje: Oddelek za mlade bralce, Ul. Filzi 14
Otvoritev: 07. 12. 2017, 16.00

Razstava bo odprta do 12. 01. 2018

V četrtek, 7. decembra, bo ob 16. uri v Oddelku za mlade bralce v Narodnem domu predstavitev otroških izdaj založbe Zadruga Goriška Mohorjeva. Bojni konj založbe je gotovo Packo, ki že dvajset let izhaja v reviji Pastirček in nastaja izpod peresa ilustratorja in oblikovalca Walterja Grudine. Knjiga Mali gledališki vrtiljak je zbirka dramskih prizorčkov kulturne delavke Lučke Susič, ilustriral pa jo je Matej Susič. Zbirko kratkih zgodb Medved zobozdravnik pisateljice Miroslave Leban pa krasijo ilustracije Vesne Benedetič. Vendar nam bodo o teh knjigah kaj več povedali sami avtorji.

V predstavitev izdaj nas bodo uvedle Anja, Nikol, Sanja, Vika, Dana in Lara, punce iz otroške gledališke skupine Tamara Petaros (društvo Finžgarjev dom) s prizorčkom iz Miklavževe igrice “Angelček v težavah” avtorice Lučke Susič.

V okviru predstavitve bo odprtje razstave originalnih ilustracij iz knjige Medved zobozdravnik umetnice Vesne Benedetič. Razstava bo na ogled do 12. januarja 2018.

Za več informacij lahko kontaktirate založbo Zadruga Goriška Mohorjeva (0481/533177, mohorjeva@gmail.com ali www.mohorjeva.it) ali knjižnico (040/9896153, mladinskioddelek@knjiznica.it, www.knjiznica.it). Oddelku za mlade bralce lahko sledite tudi na facebooku. Lepo vabljeni!