TS – Slikanica – okno v svet

Kje: Oddelek za mlade bralce, Ul. Filzi 14
Otvoritev: 22. 11. 2017, 10.00

Razstava bo odprta do 06. 12. 2017

V sredo, 22. novembra, bo ob 10. uri v Oddelku za mlade bralce v Narodnem domu odprtje razstave Slikanica – Okno v svet. Mednarodna potujoča razstava ilustracij in slikanic je nastala v sklopu mednarodnega festivala Ovca v kutiji, ki se je letos septembra drugič odvil v Pazinu na Hrvaškem. Ovca v kutiji je sicer nagrada za najboljšo hrvaško slikanico, ki se jo podeljuje od leta 2005, in je edina nagrada na Hrvaškem, ki pri oceni kvalitete slikanic enakovredno upošteva tekst in ilustracije. Razstavo je pripravila Ana Đokić, v tržaško knjižnico pa je pripotovala iz koprske Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, ki skrbi za obmejno sodelovanje knjižnic na Primorskem. Razstava bo na ogled do 6. decembra.

Na obisk bodo prišli učenci bazovske osnovne šole P. Trubarja. Ti se bodo tudi udeležili delavnice kreativnega pisanja Zmešnjava pravljic v izvedbi knjižničarke Oddelka za mlade bralce.

Za več informacij pokličite na tel. št. 040/9896153, pišite na elektronski naslov mladinskioddelek@knjiznica.it, pokukajte na www.knjiznica.it. Sledite nam lahko tudi na facebooku. Lepo vabljeni!