TS – Sm figo, čitm knjigo!

Kje: Oddelek za mlade bralce, Ul. Filzi 14
Kdaj: 28. 02. 2018, 15.00

Oddelek za mlade bralce Narodne in študijske knjižnice spet odpira svoja vrata mladini bralnega kluba za najstnike Sm figo, čitm knjigo! Srečanje pod vodstvom mentorja, gledališkega igralca in višješolskega profesorja Romea Grebenška bo v sredo, 28. februarja, ob 15. uri v Narodnem domu.

Tokrat se bomo pogovarjali o „osupljivih zgodbah iz sveta znanosti“ iz zbirke esejev Od genov do zvezd Saše Dolenca (Cankarjeva založba, 2016). Zbirka, obogatena z ilustracijami Igorja Šinkovca, razkriva, kako smo Slovenci zasnovali kitajski internet, v čem se ljudje razlikujemo od živali, kako veliko je vesolje, kaj je iztrebilo dinozavre, kako doma vzgojiti genija, zakaj človeštvo napreduje, kako zaznati življenje na tujem planetu in številne druge zanimive reči, ki tako mladim kot odraslim odpirajo oči in nas spodbujajo k razmišljanju.

Knjigo bomo torej odložili pametnejši, kot smo jo vzeli v roke, kar, resnici na ljubo, se zgodi vsakemu, ki rad bere. Skratka, pot pod noge in se vidimo v knjižnici!

Program Društva Bralna značka Slovenije – ZPMS sofinancirajo Javna agencija za knjigo RS, Urad za Slovence v zamejstvu in po svetu in MIZŠ, Zavod Republike Slovenije za šolstvo. Besedna zveza Bralna značka® je registrirana blagovna znamka Zveze prijateljev mladine Slovenije. Več informacij dobite na: www.knjiznica.it, mladinskioddelek@knjiznica.it, 040/9896153. Sledi nam tudi na facebooku! Vabljeni!

Več o projektu Sm figo, čitm knjigo! pa najdete tukaj.