pressreader

V dogovoru z Osrednjo knjižnico Srečka Vilharja iz Kopra imate tudi člani NŠK možnost dostopa do portala pressreader.com, kjer lahko listate med 5.000 naslovi časopisov in revij.

Za vstop potrebujete številko članske izkaznice Osrednje knjižnice Srečka Vilharja iz Kopra ter geslo, ki ga uporabljate za vstop v Mojo knjižnico. Člani Narodne in študijske knjižnice lahko oboje pridobijo v Narodni in študijski knjižnici.  Zanje je vpis v koprsko knjižnico brezplačen.

Pressreader je spletna stran, kjer imate na razpolago preko 5.000 naslovov svežih časopisov in revij iz več kot 100-ih držav in več kot 60-ih jezikih. Med drugim lahko listate po slovenskh časopisih Dnevnik in Večer. Med italijanskimi revijami in časopisi najdete Corriere della Sera, Gazzetta dello sport, Il Sole 24 ore, News Cinema, Corriere dello Sport, Il Tempo, Metro Italia, Gioia, Cosmopolitan, Amica, Abitare, Vogue …