TS > Morje zdaj in morje tu

Kje: Ul. Filzi 14 in Ul. San Francesco 20
Otvoritev: 08. 07. 2021, 18.00

Razstava bo odprta do 30. 09. 2021

Zveza slovenskih kulturnih društev je v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem – SEM v oktobru 2020 v Starem pristanišču v Trstu priredila odmevno etnografsko razstavo Morje, naše življenje – spomini nabrežinske ribiške družine. V sklopu razstave je ZSKD razpisala tri natečaje z naslovom Morje zdaj in morje tu. Na fotografski, likovni in literarni natečaj se je prijavilo lepo število otrok, mladih in odraslih, njihove prispevke pa so ocenjevale tri dvočlanske komisije.

Izdelke fotografskega in likovnega natečaja si bo mogoče ogledati na dveh priložnostnih razstavah, ki sta nastali v sodelovanju z Narodno in študijsko knjižnico. Likovni izdelki bodo razstavljeni v Oddelku za mlade bralce NŠK v tržaškem Narodnem domu, fotografije pa na sedežu NŠK v Ulici Sv. Frančiška. Prav tako bodo lahko obiskovalci prebrali literarne prispevke v priložnostni brošuri, ki bo na voljo v razstavnih prostorih. Odprtje likovne razstave bo v četrtek, 8. julija 2021, ob 18. uri, zaradi predpisov za zajezitev širjenja koronavirusa pa bo sicer zaprtega značaja. Obisk razstavljenih del bo mogoč od 12. julija 2021 po urnikih odprtja omenjenih oddelkov. Vabimo vas, da spremljate morebitne spremembe na spletnih omrežjih ZSKD in NŠK.

ZSKD obenem obvešča, da se vključujeta razstavi v program preddogodkov Slofesta – Festivala Slovencev v Italiji, ki bo zaživel med 17. in 19. septembrom 2021.