TS – Jezik – vez med vnuki in nonoti

Kje: Oddelek za mlade bralce, ul. Filzi 14
Kdaj: 18. 04. 2019, 17.00

KRU.T in Narodna in študijska knjižnica prirejata v sklopu vseživljenjskega učenja srečanje JEZIK – VEZ MED VNUKI IN NONOTI v četrtek, 18. aprila, ob 17. uri v Oddelku za mlade bralce v Narodnem domu.

Jezik ni le nabor enot in pravil uporabe teh enot (fonemi, besede, morfemi) v tvorjenju izjav, je tudi sredstvo prenosa izkušenj, znanja, spominov, nenazadnje kulture, identitete, vrednot. Zakaj je medgeneracijska komunikacija pomembna, kje so izzivi, katere so možne prepreke, kaj lahko dobrega postorijo dedki in babice za svoje vnuke z uporabo jezika ter na kaj morajo biti pazljivi vnuki (in sinovi, hčere), ko se sporazumevajo z nonoti, o vsem tem se bomo pogovarjali na srečanju z dr. Martino Ozbič, logopedinjo – surdopedagoginjo in specialno ter rehabilitacijsko pedagoginjo.

Vabljeni nonoti in none, vnuki in vnukinje ter vsi, ki jih zanimajo komunikacija, govorno-jezikovno sporazumevanje ter morebitne ovire.

Za dodatne informacije in prijave:

KRU.T ul. Cicerone 8, Trst – Tel. 040 360072
e-mail: krut.ts@tiscali.it