TS – Mir, svoboda, prijateljstvo med narodi

Kje: Oddelek za mlade bralce, Narodni dom
Otvoritev: 03. 12. 2021, 10.00

Razstava bo odprta do 31. 01. 2022

Razstavo si lahko ogledate do konca januarja. Vabljeni!

Ob dvajsetletnici postavitve spomenika padlim v NOB iz Škednja, od Sv. Ane in s Kolonkovca je Odbor za spomenik razpisal likovni natečaj »Mir, svoboda, prijateljstvo med narodi: naše vrednote nekoč, danes, jutri, tukaj in povsod«. Oddelek za mlade bralce Narodne in študijske knjižnice na ul. Filzi 14 bo v decembru gostil razstavo risb učencev osnovnih šol Grbec-Stepančič iz Škednja in Josipa Ribičiča od Sv. Jakoba ter nižje srednje šole Ivana Cankarja, ki so se res polnoštevilno udeležili te pobude. Tema natečaja so bile vrednote narodnoosvobodilnega boja. Učenci so bili vabljeni k razmisleku, kaj njim samim ta zgodovinski spomin še vedno pomeni, pa tudi kako te vrednote sami doživljajo v svojem vsakdanjem življenju in sploh v sodobnem svetu. Odprtje razstave bo v petek, 3. decembra, ob 10. uri. Na »Ta veseli dan slovenske kulture«, ko slavimo Prešernov rojstni dan, bodo imeli učenci čast prisluhniti bogatim  spominom in mislim pesnika in pisatelja Miroslava Košute. Ob odprtju razstave bodo seveda tudi nagrajeni likovni izdelki, ki jih je ocenjevalna komisija natečaja v okviru dveh starostnih stopenj za tretji, četrti in peti razred osnovne šole ter za nižjo srednjo šolo izbrala kot najboljše. Priznanja za svoje sodelovanje na natečaju pa bodo prejeli prav vsi učenci, ki so se ga udeležili.