TS – Ustvarjalne delavnice z Dunjo Jogan

Kje: Oddelek za mlade bralce, ul. Filzi 14
Kdaj: 25. 09. 2018, 16.30

Društvo za umetnost KONS in Narodna in študijska knjižnica – Oddelek za mlade bralce vabijo otroke, ki radi ustvarjajo in spoznavajo nove načine izražanja, na tretjo izvedbo ustvarjalnih delavnic z umetnico, ilustratorko in oblikovalko Dunjo Jogan.

Dunja Jogan je ilustratorka in grafična oblikovalka, dolga leta je delala v Rimu in naokrog po Italiji, sedaj pa živi v Trstu, kjer ilustrira otroške knjige, oblikuje in vodi likovne delavnice.

Na delavnice, ki nosijo naslov “Kako izdelati lik glavnega junaka”, so vabljeni osnovnošolski otroci stari od 6 do 10 let. Ob branju pravljic bodo otroci vsakič izdelali novo umetnino iz različnih materialov in oblik, uporabljali bodo vedno nove tehnike, se igrali s percepcijo likov in izpodrinili stereotipe. Osredotočili se bojo na risanju in izdelavi glavnega junaka neke zgodbe: bo to princesa z velikim nosom in kratkimi nogami, a z očarljivo pričesko?

Srečanja bodo vsak drugi in četrti teden v mesecu v Oddelku za mlade bralce NŠK na ul. Filzi 14 v Trstu v torkih ob 16.30 s pričetkom 25. septembra. Koledar srečanj:

25. september

9. oktober

23. oktober

13. november

27. november

11. december

Mesta so omejena, zato si lahko mladi umetniki svoje mesto zagotovijo z oddajo prijavnice v Oddelek za mlade bralce ali po mailu na mladinskioddelek@knjiznica.it. Vsako srečanje traja 75 minut. Cena na otroka za 6 srečanj vključno z materialom je 110 €, za člane knjižnice pa 100 €. Račun bo izdala izvajalka delavnice na prvem srečanju, 25. septembra. Dodatne informacije dobite na tel. št. 040 9896153 ter po e-pošti na naslovu: mladinskioddelek@knjiznica.it ali jogan.dunja@gmail.com. Lepo vabljeni!