Zakaj je morska voda slana?

Kje: TPK Sirena, Miramarski drevored 32
Kdaj: 05. 06. 2021, 17.00

Kako to, da je morska voda slana, je vprašanje, ki ga zagotovo vsak starš sliši vsaj enkrat v življenju in vsak starš se seveda po svojih najboljših močeh tudi potrudi, da bi otroku obrazložil ta čudež. Ravno take čudežne reči zbujajo radovednost, vzdramijo domišljijo, sproščajo ustvarjalnost … in tako nastanejo pravljice, ki osmišljajo ta naš red sveta, pa čeprav na malo čudežen način. Na vprašanje, zakaj je morska voda slana, bomo torej s pravljico Čudežni mlinček, ki jo je po slovenskih ljudskih motivih priredil Saša Pergar, odgovarjali v soboto, 5. junija, ob 17. uri na dvorišču Tržaškega pomorskega kluba Sirena na Miramarskem drevoredu 32.

Na pravljično urico s tematsko ustvarjalno delavnico so vabljeni otroci od 3. do 99. leta starosti, ki si bodo lahko ob tej priložnosti tudi izposodili primerne knjige za poletno branje. Pobuda, ki jo organizira Oddelek za mlade bralce Narodne in študijske knjižnice v sodelovanju s Tržaškim pomorskim klubom Sirena, se vključuje v program tržaškega Festivala oceanov MareDireFare. Festival, ki promovira morje tako v umetnosti kot v znanosti, letos prvič odpira svoja vrata z raznolikim nizom dogodkov, ki se bodo vrstili od 5. do 20. junija na več lokacijah. Organizirajo ga WWF AMP Miramar, Nacionalni inštitut oceanografije in eksperimentalne geofizike OGS, projekt Trst Zavezani k branju, Editoriale Scienza in društvo Museo della Bora v sodelovanju z Muzejem grada Miramar pod pokroviteljstvom Občine Trst in s finančno podporo Dežele Furlanije Julijske krajine.

V primeru slabega vremena se bo dogodek odvil v notranjih prostorih društva in bo vstop omejen (največ 30 oseb). Za vse informacije smo vam na voljo na telefonski številki 040/9896153 ali preko elektronske pošte mladinskioddelek@knjiznica.it. Sledite nam na družbenih omrežjih Oddelka za mlade bralce. Lepo vabljeni!