POD SVINČENIM NEBOM – bralna akcija

POD SVINČENIM NEBOM je nova bralna akcija, s katero se letos želimo spomniti 100-letnice požiga Narodnega doma v Trstu in 90-letnice ustrelitve bazoviških junakov. Sestavili smo seznam del na temo dogajanja med obema vojnama na Primorskem; vanj smo vključili leposlovne knjige in spominske zapise in pričevanja. Seznam je na razpolago na povezavi POD SVINČENIM NEBOM.

TRAJANJE AKCIJE

Bralna akcija bo trajala od 10. februarja do 28. avgusta.

KDO LAHKO SODELUJE?
Člani knjižnice, starejši od 14 let.

KJE LAHKO SODELUJETE?
V Narodni in študijski knjižnici v Trstu, v Knjižnici D. Feigla v Gorici, v Knjižnici Pinka Tomažiča in tovarišev na Opčinah, v Občinski knjižnici v Saležu, v Pahorjevi knjižnici na Proseku, v Osrednji knjižnici S. Vilharja v Kopru in v Kosovelovi knjižnici v Sežani.

KAKŠNA SO PRAVILA?
• Izberete knjigo s seznama.
• Ob izposoji vprašajte za bralno znamenje, na katerega boste vpisali svoje ime, naslov prebrane knjige in po želji nekaj misli o prebranem.
• Ko boste knjigo prebrali, jo boste skupaj z izpolnjenim bralnim znamenjem vrnili v knjižnico.
• Do zaključka akcije naj bi vsakdo prebral najmanj tri knjige s seznama.
• Knjižnice bodo priredile zaključni dogodek za vse sodelujoče in vsakemu izročile priznanje.

SPLETNE VSEBINE

Na spletni stranisedezfjk.rai.it so na voljo podcasti knjig Zora Lide Turk, Pot se vije Pavle Hočevar in Devet velikih jokov Bojana Pavletiča. Kmalu bo naložena tudi Grmada v pristanu Borisa Pahorja.

Podcast je digitalna vsebina, ki jo je mogoče s spleta v obliki avdio ali video datotek prenašati na računalnik ali prenosno napravo. Poslušanje navedenih zvočnih knjig velja, kot da bi jih prebrali. Ko obiščete knjižnico, povprašajte po knjižnem znamenju.