Blog Archives

TS – Informativno srečanje za učitelje_ice in profesorje_ice

V četrtek, 20. septembra, sklicujemo ob 17. uri v Oddelku za mlade bralce (Narodni dom, ul. Filzi 14) informativni sestanek, namenjen učiteljem_icam in profesorjem_icam slovenščine osnovnih in nižjih srednji šol.

Na informativnem srtečanju se bodo seznanili s šolskim programom Oddelka za mlade bralce: kaj lahko s šolsko skupino delamo v knjižnici? Komu so namenjene delavnice? Kako in kdaj se jih lahko udeležimo?

Pogovorili se bomo o delavnicah opismenjevanja, kreativnega pisanja, Lego zgodbah, bralnem tekmovanju Berimo z Rovko Črkolovko, projektu Rastem s knjigo, E-virih, bralnem klubu za najstnike itd. ter si izmenjali izkušnje in predloge.

Lepo vabljeni učitelji_ice, profesorji_ice, referenti_ke, koordinatorji_ice, ravnatelji_ice!

Prenesi letak ŠOLSKEGA PROGRAMA 2018

Občni zbor NŠK

Člane združenja Narodna in študijska knjižnica vabimo na občni zbor, ki bo v prvem sklicu v ponedeljek, 21. maja 2018, ob 9. uri in v drugem sklicu v ponedeljek, 21. maja 2018, ob 18. uri v Trubarjevi čitalnici Narodne in študijske knjižnice v Trstu (Ul.  sv. Frančiška 20, 1. nadstr.).

Na dnevnem redu so volitve za upravni in nadzorni odbor in predstavitev rezultatov anketne raziskave Slorija “Branje in glasba”.
Raziskovalka Norina Bogatec  bo predstavila zaključke anketne raziskave o bralnih navadah učencev in dijakov, ki obiskujejo šole s slovenskim učnim jezikom v Italiji.

Hvala za prisotnost in lep pozdrav!

Upravni odbor

TS – Ogled razstave Mario Magajna fotograf – fotografo

POZOR! Voden ogled Magajnove razstave bo ob 18. uri in ne ob 16.00, kot je bilo prej predvideno. Krut in NŠK, v sklopu Bralnega krožka Skupaj s knjigo,  vabita na voden ogled razstave Mario Magajna fotograf – fotografo, palača Gopcevich, v četrtek, 10. 11. 2016, ob 18. uri. O razstavi bo spregovoril Robi Jakomin. Vstop je prost. Prijave na Krut-u (040 360072) in NŠK (040 635629).mm-razstava

Ustvarjalne delavnice z Dunjo Jogan

Društvo za umetnost KONS in Narodna in študijska knjižnica – Oddelek za mlade bralce vabijo otroke, ki radi ustvarjajo in spoznavajo nove načine izražanja, na ustvarjalne delavnice z umetnico, ilustratorko in oblikovalko Dunjo Jogan.

Dunja Jogan je ilustratorka in grafična oblikovalka, dolga leta je delala v Rimu in naokrog po Italiji, sedaj pa živi v Trstu, kjer ilustrira otroške knjige, oblikuje in vodi likovne delavnice. Delavnice so namenjene osnovnošolskim otrokom starim od 6 do 10 let, na srečanjih pa se bodo otroci z mentorico posvetili spoznavanju dveh velikih umetnikov in njihovih tehnik, brali bodo pravljice, ki jih bodo navdihovale pri ustvarjanju pravljičnih likov, ter se pri pisanju in ilustriranju pravljic preizkusili tudi sami. Eksperimentirali bodo različne materiale in na novo priučene tehnike kot so kolaž, tempera, monotip in druge.

Srečanja bodo dvakrat mesečno v Oddelku za mlade bralce NŠK na ul. Filzi 14 v Trstu. Od oktobra do decembra bo skupno 6 srečanj v popoldanskem času. Mesta so omejena, zato si lahko mladi umetniki svoje mesto zagotovijo z vpisom, ki poteka do 3. oktobra. Dodatne informacije ter prijavnico dobite na tel. št. 040 9896153 ali 335 7355515 ter po e-pošti na naslovu: mladinskioddelek@knjiznica.it. Lepo vabljeni!

Povezavi za: letak in prijavnico.

Občni zbor NŠK

Upravni odbor sklicuje redni občni zbor Narodne in študijske knjižnice, ki bo v prvem sklicu v ponedeljek, 9. maja 2016, ob 17.30 in v drugem sklicu v ponedeljek, 9. maja 2016, ob 18. uri v dvorani Trgovskega doma v Gorici (Korzo Verdi, 52).

Dnevni red:

1. Predsedniško poročilo;